Lubelskie Towarzystwo Pszczelnicze
Strona główna / Archiwum aktualności

Archiwum aktualności

WYPOCZYNKOWE ZIMOWISKO SPORTOWE 2011 (2010-11-15)

Logo

Ferie zimowe z Lubelskim Towarzystwem Pszczelniczym

Lubelskie Towarzystwo Pszczelnicze zaprasza dzieci pszczelarzy i rolników na zimowy wypoczynek sportowy, który odbędzie się w Rabce Zdrój w czasie zimowych ferii szkolnych. Głównym celem naszego zimowego wypoczynku będzie nauka jazdy na nartach, łyżwach oraz zajęcia taneczne. Chcemy aby podczas zimowego wypoczynku dzieci dobrze się zapoznały ze sportami zimowymi.

 

 

kolonie_ltp

 

KRIR pomaga powodzianom z Wilkowa (2010-10-28)

Logo

Powódź 2010

Samorząd rolniczy kontynuuje działania ukierunkowane na pomoc producentom rolnym poszkodowanym w wyniku tegorocznej powodzi. Wiele gospodarstw nadal wymaga pilnych prac naprawczych zarówno w kontekście bezpośredniego zniwelowania strat w budynkach, maszynach i urządzeniach rolniczych, jak i domostw, mając zwłaszcza na uwadze zbliżający się sezon zimowy.

Wilków 17.10.2010 r. (2010-10-18)

Logo

Pomagamy pszczelarzom w potrzebie

Z inicjatywy Zbigniewa Pęcaka, Prezesa Lubelskiego Towarzystwa Pszczelniczego 17 października 2010 r. w Wilkowie zorganizowano spotkanie mieszkańców Gminy Wilków, poszkodowanych w tegorocznej powodzi z przedstawicielami organizacji oraz firm, które gotowe są pomóc w odbudowie infrastruktury rolniczej tego regionu. Na spotkanie do gminnej biblioteki licznie przybyli poszkodowani w powodzi pszczelarze, chmielarze i sadownicy, Wójt Gminy Wilków, mgr Grzegorz Teresiński, Adam Stępień – przedstawiciel Krajowej Rady Izb Rolniczych z Warszawy, redaktor naczelna czasopisma „Pszczelarstwo” Pani Krystyna Wyzner z Warszawy, Dariusz Więcek – producent uli z Biecza, Jerzy Skiba – producent węzy pszczelej z Tomaszowa Lubelskiego, Lucjan Kurowski z Firmy Lucjan i Grzegorz Kurowscy Końskowola – Krzewy Ozdobne, Jan Madej, Prezes Nadwiślańskiego Zrzeszenia Plantatorów Chmielu w Wilkowie, Danuta Dąbrowska – Signal Iduna – Ubezpieczenia, Dariusz Małanowski – PszczeliPark Przybyszewski Małanowski.

 

http://pszczelipark.pl/upload/image/czekamy_na_pomoc_600.jpg

Dożynki Prezydenckie Spała 2010 (2010-09-29)

Dożynki Prezydenckie

Dożynki SPAŁA 2010

Zaplanowano też występy zespołów ludowych. Na wieczór przewidziano koncerty rockowe - zagrają grupy Feekcja i Video. Dożynki Prezydenckie w Spale organizował w latach 1927-1938 prezydent Ignacy Mościcki. Po 62 latach, w 2000 roku reaktywował tę tradycję prezydent Aleksander Kwaśniewski, a ostatnie Dożynki Prezydenckie odbyły się w 2005 roku. W latach 2006-2008 dożynki w Spale miały charakter regionalny. W ub. roku powrócił do nich Lech Kaczyński. Bronisław Komorowski jest czwartym prezydentem, który przyjechał do Spały.

Wilków 2010 spotkanie w sprawie pomocy poszkodowanym pszczelarzom i sadownikom z Gminy Wilków w czasie powodzi. (2010-08-29)

Zbigniew Pęcak z Lubelskiego Towarzystwa Pszczelniczego

Zbigniew Pęcak z Lubelskiego Towarzystwa Pszczelniczego, główny inicjator omawianego wydarzenia, omówił zasady funkcjonowania i dotychczasowe działania w ramach Pszczelniczego Funduszu Asekuracyjnego zapraszając tym samym poszkodowanych pszczelarzy do skorzystania z tego instrumentu wsparcia.

Oprócz wydatnych strat w produkcji pszczelarskiej w ogromnej mierze zniszczone zostały typowe dla tego regionu uprawy polowe tj. warzywa, plantacje chmielu oraz sady. W tym kontekście rozważano możliwe sposoby koordynacji przez LTP i KRIR wsparcia rzeczowego w postaci sadzonek i materiału szkółkarskiego. Poszkodowani rolnicy podkreślali potrzebę zabezpieczenia na przyszłoroczne nasadzenia malin, leszczyny, chmielu, wiśni oraz truskawek. Ponadto, Krystyna Wyzner z miesięcznika „Pszczelarstwo” zaoferowała publikowanie na łamach czasopisma apeli o konkretną pomoc skierowanych do producentów sprzętu pszczelarskiego oraz artykułów tematycznych mających na celu podniesienie świadomości całego środowiska branżowego na temat skali poniesionych przez rolników w regionie strat. http://fundusz.ltp.net.pl/wp-content/uploads/2010/08/ltp_wilkow_011-300x225.jpg

Kolonie dla Dzieci w Rabce - Lubelskie Towarzystwo Pszczelnicze (2010-08-22)

LubelskieTowarzystwo Pszczelnicze - kolonie dla dzieci Rabka Zdrój 2010

Kolonie dla dzieci w Rabce 2010

Joanna i Zbigniew Pęcak czyli Lubelskie Towarzystwo Pszczelnicze zorganizowało letni wypoczynek dla dzieci w Rabce Zdroju. W tym roku jest to już trzeci turnus kolonijny.  Doskonała organizacja i profesjonalna kadra opiekunów czwarty rok z rzędu zapewnia dzieciom, nie tylko pszczelarzy, wypoczynek w atrakcyjnych miejscach w Polsce.

 

 Sądecki Bartnik w Stróżach gości dzieci zkolonii w Rabce Zdroju

16 sierpnia 2010 ponad 50 osobowa grupa dzieci przebywających na koloniach letnich w Rabce Zdroju, organizowanych przez Lubelskie Towarzystwo Pszczelnicze, odwiedziła Gospodarstwo Pasieczne „Sądecki Bartnik” w Stróżach. Gości przywitała Pani Anna Kasztelewicz. Koloniści byli zmęczeni podróżą, ponieważ przyjechali prosto ze Słowacji. Posiłek i zimne napoje w parku dodały energii dzieciom. Młodzież miała możliwość zapoznania się z pracą w pasiece, czynnie uczestniczyła w warsztatach pszczelarskich. Dzieci wysłuchały pogadanki o sekretach wosku pszczelego i wzięły udział w kursie wyrobu świec woskowych, które mogły zabrać na pamiątkę. Zobaczyły pracę pszczół w ulu oraz zwiedziły muzeum i skansen pszczelarski „Sądeckiego Bartnika”.

"Psczelarstwo" pomaga pszczelarzom (2010-08-13)

Pszczelniczy Fundusz Asekuracyjny

Na Pszczelarstwo zawsze można liczyć

Bardzo dziekujemy całej Redakcji miesiecznika "Pszczelarstwo" za pomoc w informowanu pszczelarzy o zaistnieniu Pszczelniczego Funduszu Asekuracyjnego. Dzięki informacjom ukazującym się w czasopiśmie odzew jest ogromny. Darczyńców przybywa każdego dnia a wraz z nimi pomoc w postaci sprzętu pszczelarskiego jak również pomocy finansowej. Wszystkim którzy włączyli się do akcji pomocy serdecznie dziękujemy.

fundusz_asekuracyjny

Miesięcznik Pszczelarstwo

Wioska Bioróżnorodności SOPOT-JASTARNIA 2010 (2010-08-04)

Wioska Bioróżnorodności

Wioska Bioróżnorodności

Już w najbliższy weekend 7-8 sierpnia w Sopocie oraz 14-15 sierpnia w Jastarni zostanie stworzona Wioska Bioróżnorodności. Sopot i Jastarnia są kolejnymi miastami po Amsterdamie, Madrycie, Bukareszcie, Sofii, Mediolanie oraz Warszawie, które przyłączyły się do akcji Komisji Europejskiej mającej na celu powstrzymanie utraty bioróżnorodności.

 

Niemal dziesięć lat temu UE zobowiązała się do powstrzymania utraty Bioróżnorodności w Europie do 2010 r. Jednak, pomimo postępu w pewnych dziedzinach nadal doświadczamy utraty Bioróżnorodności w niesłychanym tempie. Dlatego też rok 2010 został ogłoszony przez ONZ Międzynarodowym Rokiem Różnorodności Biologicznej.

 

Niemal dziesięć lat temu UE zobowiązała się do powstrzymania utraty Bioróżnorodności w Europie do 2010 r. Jednak, pomimo postępu w pewnych dziedzinach nadal doświadczamy utraty Bioróżnorodności w niesłychanym tempie. Dlatego też rok 2010 został ogłoszony przez ONZ Międzynarodowym Rokiem Różnorodności Biologicznej.

1 2 3 4 5 6 7


Przejdź do bieżących aktualności