Lubelskie Towarzystwo Pszczelnicze
Strona główna / Archiwum aktualności

Archiwum aktualności

Ludzie dobrej woli (2010-07-30)

Logo

Coraz więcej uli dla potrzebujacych

29 lipca zostałem zaproszony przez pszczelarzy prywatnych z Zamościa oraz Lubartowa w celu odebrania darowanego sprzętu pszczelarskiego dla potrzebujących. W Zawałowie Państwo Trochimowicz serdecznie powitali mnie i przekazali obiecane sprzęty. Spotkałem się również z Panem Henrykiem Czekańskim w Lubartowie który gorąco popiera akcję Pszczelniczego Funduszu Asekuracyjnego. Bardzo dziękuję za pomoc i zrozumienie.

 

Z pszczelarskim pozdrowieniem

Zbigniew Pęcak

Pszczelniczy Fundusz Asekuracyjny (2010-07-30)

Logo

Nie czekajmy z pomocą

Koleżanki i koledzy pszczelarze w związku z klęską powodzi prosimy o informację ze swego terenu o pszczelarzach którzy stracili swój dobytek bądź szczególnie ucierpieli. W razie wystąpienia takich przypadków prosimy o zbieranie dokumentacji (protokoły,wnioski,zaświadczenia,dokumentacja fotograficzna).
Prosimy także  pszczelarzy którzy są w stanie pomóc naszym kolegom z terenów powodziowych o zgłaszanie form pomocy (odkłady ,matki pszczele ,sprzęt lub dobrowolne wpłaty na ,,Pszczelniczy Fundusz Asekuracyjny„) numer konta możecie Państwo otrzymać po kontakcie telefonicznym lub mailowym.
Dziękuję p. Sławkowi Trzybińskiemu który już w tej chwili zadeklarował znaczną ilość odkładów, prośba do hodowców matek o włączenie się do akcji i współdziałania z pszczelarzami którzy są chętni do produkcji odkładów.

 

Lista osób oferujących pomoc dla pszczelarzy

APEL O POMOC

Prosimy, nie zostawiajcie nas samych w obliczu naszego dramatu

- to słowa Grzegorza Teresińskiego, wójta gminy Wilków z apelu do ludzi dobrej woli. Podczas powodzi wody Wisły zalały ponad 90% powierzchni całej gminy Wilków. Gmin, które ucierpiały z powodu powodzi jest wiele i wielu jest poszkodowanych. Wśród nich są pszczelarze. Wiele pasiek zabrała woda, a te, które pozostały, przestały istnieć.

W obliczu tragedii ludzie dobrej woli pospieszyli z pomocą. Wśród nich jest Lubelskie Towarzystwo Pszczelnicze. Z ramienia Towarzystwa pomoc powodzianom pilotuje Darek Małanowski i Sławek Przybyszewski. Wpierw przystąpiliśmy do materialnej pomocy dla wszystkich poszkodowanych. Teraz staramy się pomóc naszym Kolegom – pszczelarzom. Powódź zniszczyła pasieki, zabiła ukochane pszczoły. Wobec zniszczeń i ludzkiej tragedii nie można być obojętnym. Prosimy o wsparcie dla powodzian. Najbardziej potrzebne są teraz ule i sprzęt oraz finanse.

Koleżanki i Koledzy pomóżmy powodzianom z terenów dotkniętych kataklizmem o wielce niszczycielskiej sile. Prosimy o zgłaszane możliwych do zrealizowania form pomocy w postaci odkładów, matek pszczelich, sprzętu czy dobrowolnych wpłat na „Pszczelniczy Fundusz Asekuracyjny”, którego numer rachunku bankowego podajemy poniżej.

Dariusz Małanowski-główny koordynator

e-mail: malanowski@pszczelipark.pl

Tel. 880 750 327

Zbigniew Pęcak

e-mail: info@ltp.net.pl

Tel. 501 266 623

 

Nr konta na który można wpłacać pieniądze

Bank: PKO S.A 16 1240 2454 1111 0010 3168 9125

Z dopiskiem ,,Powódź”

 


Pozdrawiam
Zbigniew Pęcak
Lubelskie Towarzystwo Pszczelnicze.

wilkow_2010

fot. Zbigniew Pęcak

Deutsch - Wagen - Tour w Pszczelej Woli (2010-07-15)

Deutsch - Wagen - Tour

Wizyta Deutsch - Wagen - Tour w Pszczelej Woli

Dnia 15.07.2010 dzieciaki na koloniach w Pszczelej Woli odwiedziła p. Agnieszka Żółkowska, przedstawicielka Deutsch - Wagen - Tour, która przeprowadziła zajęcia w zakresie nauki języków obcych ze szczególnym uwzględnieniem języka niemieckiego.

 

Deutsch - Wagen - Tour

 

Zbigniew Pęcak
Lubelskie Towarzystwo Pszczelnicze

Wizyta w resorcie rolnictwa (2010-07-14)

LTP

Dzieci z kolonii letnich z wizytą w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie


Dzieci pszczelarzy i rolników z kolonii letnich, organizowanych przez Lubelskie Towarzystwo Pszczelnicze na brak zajęć i atrakcji nie mogą narzekać. 14 lipca o 7 rano autokarem i busem z Pszczelej Woli wyruszyły do Warszawy. W planie była wizyta w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz wycieczka do warszawskiego ZOO. Przed godziną jedenastą dzieci były gotowe wejść do gmachu Ministerstwa. Organizatorzy i opiekunowie stanęli na wysokości zadania. Po sprawnym załatwieniu formalności ponad 70 osobowa grupa dzieci z całej Polski znalazła się w sali konferencyjnej Ministerstwa Rolnictwa.

 

olonie letnie  LTP - dzieci przed gmachem Ministerstwa Rolnictwa

Dariusz Małanowski i fotografia pszczelarska (2010-05-22)

Dariusz Małanowski

Darek Małanowski i II miejsce w X Międzynarodowym Konkursie Fotografii Pszczelarskiej

hornet_001 Już po raz kolejny talent fotograficzny Dariusza Małanowskiego został zauważony i doceniony. Tym razem jury X Międzynarodowego Konkursu Fotografii Pszczelarskiej nagrodziło zdjęcie nadesłane przez Darka drugim miejscem.  W konkursie udział brało 268 użytkowników z całego świata, którzy nadesłali 907 fotografii. Każdego roku po zakończeniu konkursu organizowana jest wystawa z nadesłanych zdjęć, którą pokazuje się w wielu miejscach na całym świecie. Jako serdeczny kolega Darka bardzo się cieszę, że znowu będzie słychać o Polskim pszczelarstwie na świecie. Dariusz Małanowski jest absolwentem Technikum Pszczelarskiego w Pszczelej Woli, poza pszczołami jego drugą pasją jest właśnie fotografia. Wspólnie z Darkiem tworzymy PszczeliPark którego celem jest propagowanie pszczelarstwa wśród młodzieży oraz zbieranie informacji dla „zjadaczy miodu”.konkurs_fotograficzny_malanowski

Mite Away (2010-04-29)

Przełom w walce z warrozą?

Firmy BASF i NOD przygotowują nowy produkt dla europejskich pszczelarzy do walki z warrozą

Ludwigshafen, Niemcy i Ontario, Kanada 29 marca 2010 r.

BASF i NOD Apiary Products ogłosiły partnerstwo w celu zapoznania europejskich pszczelarzy z nowym produktem, który kontroluje rozwój Varroa destructor, pasożytniczych roztoczy, które zostały określone przez niezależne instytucje, że są ważnym czynnikiem przyczyniającym do coraz mniejszej liczby rodzin pszczelich w skali globalnej.

 

varroa

Kolonie dla dzieci 2010 (2010-03-02)

Lato 2010 - Ekologiczne kolonie dla dzieci (2010-03-02)

LUBELSKIE TOWARZYSTWO PSZCZELNICZE

LUBELSKIE TOWARZYSTWO PSZCZELNICZE zaprasza dzieci na kolejne kolonie do Pszczelej Woli i do Rabki Zdroju

LATO – 2010 R
KOLONIE EKOLOGICZNE

„ ...Książki w kąt i cała wiedza, chociaż na dwa miesiące

Teraz lasy i polna miedza, góry i plaże gorące ...”

(Ewa Łepkowska)

 

 

 Kolonie letnie dla dzieci w Pszczelej Woli

Pszczela Wola kolonie dla dzieci pszczelarzy. (2008-07-10)

kolonie pszczela wola

Kolonie, kolonie ... cieszą się dzieci.

To już trzeci rok z kolei są organizowane kolonie dla dzieci w Pszczelej Woli. W tym roku organizatorzy zostali zaskoczeni zainteresowaniem pobytem na koloniach. Do końca czerwca ilość zgłoszeń wyniosła 480. Teraz trwa I turnus kolonii a zgłoszenia wciąż wplywają. Dzwonią rodzice zainteresowani pobytem swoich dzieci na koloniach w Pszczelej Woli. Organizatorów cieszy zainteresowanie koloniami a zadziwiające jest dla nich to ze na tegorocznych koloniach są również dzieciaki po raz tzreci ... i bedą na następnych.
Każdego roku na zakończeniu kolonii dzieci otrzymują upominki, do tej pory bywały to kapelusze i podkurzacze pszczelarskie ale w tym roku dla odmiany będą to koszulki z logo kampanii "Życie Miodem Słodzone".

1 2 3 4 5 6 7


Przejdź do bieżących aktualności