Lubelskie Towarzystwo Pszczelnicze
Strona główna / Archiwum aktualności

Archiwum aktualności

Wycieczka edukacyjna Stowarzyszenia Pszczelarzy Zawodowych (2007-11-24)

Logo

WYJAZD SZKOLENIOWO –EDUKACYJNY DO  PASIEK NIEMIEC, AUSTRI I SZWAJCARII.

Stowarzyszenie Pszczelarzy Zawodowych wraz z Zespołem Szkół Rolniczych w Pszczelej Woli zorganizowało  wyjazd szkoleniowy dla pszczelarzy z całej Polski. Wyjazd miał na celu poznanie technologii oraz gospodarki pasiecznej pszczelarzy Niemiec, Austrii i Szwajcarii. Celem wycieczki było również zintegrowanie pszczelarzy z rożnych organizacji pszczelarskich. 24 października ponad  czterdziestoosobowa grupa pszczelarzy wyruszyła rano z Pszczelej Woli.

Wspomnienia o tych którzy odeszli .... (2007-11-04)

Logo

Zaduszki kombatantów pszczelarzy.

Dnia 04 listopada w Trybnale Koronnym na Starym Mieście w Lublinie odbyło się uroczyste spotkanie kombatantów i pszczelarzy na wspólnym koncercie Polskiego Kwartetu Muzycznego ,,Serenita"-pod dyrekcją Kazimierza Liszcza. Koncert miał charakter zaduszkowy i był dedykowany tym którzy odeszli - kombatantom i pedagogom z Pszczelel Woli. Lubelskie Towarzystwo Pszczelicze otrzymało podziękowania za pomoc w sparciu wyjazdu na groby kombatantów 27 Wołyńskiej Dywizji AK na  groby towarzyszy poległych na wschodzie. Po koncercie odbyło się wspólne spotkanie na którym omawiano możliwości dalszej współpracy.

Unia Pszczelarska Austria-Niemcy-Polska (2007-10-31)

Porozumienie organizacji pszczelarskich Austrii, Niemiec i Polski w sprawie współpracy wspierania pszczelarstwa w Unii Europejskiej. 27-10-2007 w Niemczech w miejscowości Donaueschingen odbyło się spotkanie trzech największych ugrupowań pszczelarskich w Europie. Przedstawiciele organizacji pszczelarskich Polski, Niemiec i Austrii spotkali się na kilkugodzinnym spotkaniu na którym ustalono wstępne kierunki wspólnej pracy. Głównymi kierunkami które organizacje sobie założyły to:
  • dokladne oznakowanie miodów importowanych
  • pszczoła jako niezbędny czynnik ekosystemu
  • wspólna reklama miodu
Na obecnym etapie rozmów nie można podać konkretnych informacji co do działań przyszłych organizacji wymienionych wyżej. Niezaprzeczalnie to spotkanie było bardzo owocne i w przyszłości może doprowadzić do konsolidacji europejskich organizacji pszczelarskich. unia pszczelarska Od lewej: MIrosław Worobik-(dyr. Technikum Pszczelarskiego) Pszczela Wola, Josef Stich-President Austria, Beata Kowalczyk-(v-ce dyrektor Technikum Pszczelarskiego) Pszczela Wola, Manfred Hederer-President Niemcy, Zbigniew Pęcak-SPZ POLSKA

Uroczysty koncert z udziałem Lubelskiego Towarzystwa Pszczelniczego (2007-10-26)

Logo

LTP i Hospicjum Malego Księcia w Lublinie

Dnia 26 października  w auli Akademii Rolniczej w lublinie obył się uroczysty koncert z okazji 10-cio lecia hospicjum ,,Małego Księcia w Lublinie" prowadzonego przez ojca Filipa Buczyńskiego. W trakcie spotkania podziękowano Lubelskiemu Towarzystwu Pszczelniczemu za stałą współpracę i pomoc dla małych pacjentów hospicjum. W trakcie spotkania -koncertu odbyła się aukcja obrazów na rzecz hospicjum które jest w trakcie budowy domu dziennego pobytu. Koncert uświetnił występ Stanisława Sojki oraz Natalii Kukulskiej.

Reklama miodu polskiego (2007-10-15)

Logo

POLSKIE ORGANIZACJE PSZCZELARSKIE WSZYSCY PSZCZELARZE

PSZCZELA WOLA, 06.09.2007r.

Dzięki wspólnemu poparciu wszystkich organizacji pszczelarskich w Polsce w następstwie działań Stowarzyszenia Pszczelarzy Zawodowych złożony projekt promocji miodu został zaakceptowany przez UNIĘ EUROPEJSKĄ. Na jego realizację przyznano nam kwotę 683 267 Euro czyli 2 613 017 zł.
Dzięki tym pieniądzom w Polsce od 15 listopada 2007 roku rusza program promocyjny ,,Życie miodem słodzone”. Jest to program wszystkich polskich pszczelarzy. Aby został on prawidłowo zrealizowany Stowarzyszenie musi posiadać minimum 20 % przyznanej kwoty jako wkład własny.
Dlatego apelujemy i zwracamy się do wszystkich pszczelarzy, organizacji pszczelarskich i firm o zrozumienie szczytnego zadania jakie realizujemy i wsparcie finansowe programu.
Deklarowane kwoty prosimy wpłacać na specjalnie utworzone subkonto Stowarzyszenia przeznaczone wyłącznie do obsługi programu:
,,ŻYCIE MIODEM SŁODZONE”.
nr konta   06 1500 1298 1212 9004 1224 0000
Unijny program jest ogromną szansą dla wszystkich pszczelarzy na poprawę warunków funkcjonowania, na zwiększenie sprzedaży produktów pszczelich i popularyzację w Polsce miodu jako zdrowego produktu spożywczego. Powinniśmy, zatem wszyscy współuczestniczyć w jego realizacji w taki sposób by program ten udało się do końca zrealizować. W przypadku porażki Polska nie miałaby w przyszłości żadnych szans na pozyskiwanie unijnych środków dla sektora pszczelarskiego.
Wierzymy, że mając na względzie dobro polskiego pszczelarstwa udział w programie ,,ŻYCIE MIODEM SŁODZONE” będzie miał charakter powszechny i spontaniczny.
Mamy nadzieję, że wpłata 1zł od rodziny pszczelej na wyżej wymienione konto nie będzie dla Państwa zbyt dużym obciążeniem a satysfakcja wzięcia udziału we wspólnym działaniu da nam zadowolenie,  poczucie jedności, oraz namacalne dla wszystkich efekty finansowe w następstwie jego realizacji.

Więcej informacji możecie Państwo uzyskać w ,,PSZCZELARZU POLSKIM” z dnia -9 września 2007r.
Zainteresowanych zapraszamy do bezpośrednich kontaktów z Dyrekcją CKP PSZCZELA WOLA
lub z członkami Zarządu SPZ w osobach:
Zbigniew Pęcak    tel. kom. 501266623
Piotr Mrówka        tel. kom. 507050133

W Lublinie na Sławiku odbył się osiedlowy festyn „Powitanie Jesieni” (2007-09-21)

Logo

Powitanie jesieni na Sławinku w Lublinie

W dniu 9 września 2007r. w Lublinie na Sławiku odbył się osiedlowy festyn „Powitanie Jesieni”. Organizatorem imprezy była Rada Dzielnicy oraz Stowarzyszenie Społeczno – Kulturalne „Sławinek”, a pomocy finansowej udzielił Urząd Miasta Lublin. W programie przewidziano coś dla duszy – występy zespołów: Apis z Pszczelej Woli, przedszkolaków z Al. Warszawskiej, Whisky, Cywilizacja, Kasi i Bartka Abramowicz.Było także coś dla ciała: można było udać się na poradę oraz wykonać drobne badania podczas dyżurów lekarzy z przychodni Special-Med. i Eskulap z Lublina, zwiedzić wnętrze karetki pogotowia, zakupić miód u wystawców, poznać bliżej rzemiosło pszczelarskie, zjeść coś ciepłego z grilla, upiec ziemniaki na ognisku, a także napić się piwa. Dzieciaki miały frajdę podczas zabaw na zjeżdżalni, basenie z piłeczkami i na elektrycznych samochodzikach.

Wizyta pensonariuszy domu opieki społecznej w Pszczelej Woli (2007-09-05)

Logo

Dom samopomocy ,,Roztocze”-Lublin

Dnia 27 sierpnia 2007 roku, dzięki uprzejmości Pana Zbigniewa Pęcaka z Lubelskiego Towarzystwa Pszczelniczego oraz Pani wicedyrektor Bożenie Stępień z Technikum Pszczelarskiego w Pszczelej Woli, uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy „ Roztocze” z Lublina, mieli okazję poznać bliżej historię pszczelarstwa i fascynujące życie pszczół.

MNIE NIETRAWI NIGDY NUDA (2007-09-05)

Logo

PSZCZELAWOLA 2007-KOLONIE DZIECI PSZCZELARZY.

Już po raz drugi odbyły się kolonie dzieci pszczelarzy w Pszczelej Woli.  W tym roku ze względu na dużą ilość zgłoszeń kolonie podzieliliśmy na dwa turnusy. Ogółem w koloniach uczestniczyło 234-oro dzieci pszczelarzy z całej Polski. Program koloni był realizowany w dwu kierunkach. Pierwszy turnus to w większości które  były u nas po raz drugi i zdobywały tytuł ,,Małego Pszczelarza-Mistrza”. W programie wypoczynkowym brały udział w wycieczkach do Bałtowskiego  Parku Jurajskiego(podróż w czasie przez kolejne epoki dziejów ziemi, rekonstrukcje dinozaurów, spływ tratwami, oraz zwiedzanie Kolegiaty Podziemnej Kopalni Krzemienia).

1 2 3 4 5 6 7


Przejdź do bieżących aktualności