Lubelskie Towarzystwo Pszczelnicze
Strona główna / Wizyta w resorcie rolnictwa

Wizyta w resorcie rolnictwa

Dzieci pszczelarzy i rolników z kolonii letnich, organizowanych przez Lubelskie Towarzystwo Pszczelnicze na brak zajęć i atrakcji nie mogą narzekać. 14 lipca o 7 rano autokarem i busem z Pszczelej Woli wyruszyły do Warszawy. W planie była wizyta w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz wycieczka do warszawskiego ZOO. Przed godziną jedenastą dzieci były gotowe wejść do gmachu Ministerstwa. Organizatorzy i opiekunowie stanęli na wysokości zadania. Po sprawnym załatwieniu formalności ponad 70 osobowa grupa dzieci z całej Polski znalazła się w sali konferencyjnej Ministerstwa Rolnictwa.

Klimatyzowana sala konferencyjna MRiRW

Klimatyzowana sala i chłodne napoje pozwoliły wszystkim zapomnieć o upale na zewnątrz. Na sali konferencyjnej dzieci wzięły udział w pogadance na temat bezpiecznego zachowania w gospodarstwie rolnym. Bardzo dużym i miłym zaskoczeniem było poprowadzenie pogadanki przez prezesa KRUS p.Henryka Smolarza który w sposób zabawowy sprowokował kolonistów do długiej dyskusji która zamieniła się w quiz wiedzy o zasadach bezpieczeństwa w rolnictwie.

Dzieci z Pszczelej Woli w MRiRW


.Za trafne i ciekawe spostrzeżenia dzieciaki były obdarowywane przez pracowników KRUS nagrodami rzeczowymi.. Wielką frajdą było zwiedzanie Ministerstwa a szczególne wrażenie wywarła możliwość zwiedzania gabinetu Ministra Marka Sawickiego. Dzieci mogły zobaczyć w jakich warunkach urzęduje szef Polskiego Rolnictwa. Dzięki uprzejmości gospodarzy mogliśmy całą wizytę uwiecznić na pamiątkowych zdjęciach. Wizyta w Ministerstwie trwała ok. 3 godzin, po której cała grupa otrzymała okazjonalne upominki i udała się na smaczny ministerialny obiad, który na specjalne życzenie dzieci był bez zupy. Nic dziwnego, w taki upał zupa działa jak podgrzewany fotel w samochodzie. Kolejnym punktem wycieczki do Warszawy było ZOO i powrót do Pszczelej Woli.

MRiRW


Szczególne podziękowania dla p.ministra Artura Ławniczaka za pomoc w zorganizowaniu pobytu oraz gratulacje dla centrali KRUS za trafne wybranie formy kontaktu z małymi pociechami.

 

Zbigniew Pęcak
Lubelskie Towarzystwo Pszczelnicze