Lubelskie Towarzystwo Pszczelnicze
Strona główna / Mapa strony / Podziękowania Bemowo
Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy
 
Środowiskowy Dom Samopomocy Nr 2 ul. Wrocławska 19, 01-493 Warszawa  tel/fax 022 638 59 43

 

 

                                                                                                                                                                                                                            Warszawa, 20 luty 2007

 

 

Pan

Tadeusz Sabat

Prezydent Polskiego Związku Pszczelarskiego

 

           

Pragnę złożyć na Pana ręce serdeczne podziękowanie Lubelskiemu Towarzystwu Pszczelniczemu za wspaniały wykład na temat walorów leczniczych i zdrowotnych miodu podczas spotkania edukacyjno – integracyjnego -  „Cud w łyżeczce miodu” , które odbyło się w dniu 12 lutego 2007 roku w Bemowskim Centrum Kultury przy ul. Górczewskiej 201. Udział w spotkaniu wzięły osoby niepełnosprawne i starsze z 15 Ośrodków Wsparcia z całej Warszawy .

            Szczególne podziękowania pragnę złożyć Panu Zbigniewowi Pęcakowi i Panu Edwardowi Guzowi, którzy byli autorami tego spotkania. Prelekcja na temat produktów pszczelich oraz pokaz w jaki sposób są wytwarzane świece z wosku zrobiły na uczestnikach spotkania ogromne wrażenie. Dopiero na spotkaniu dowiedzieliśmy się jak naprawdę pracowita jest pszczoła i jak to się dzieje, że mamy tyle barw i rodzajów miodu.

            Urozmaiceniem spotkania była degustacja miodów i obecność córek Pana Zbigniewa Pęcaka w regionalnych, lubelskich strojach. Dziewczynki wykazały się dużą wiedzą na temat pszczelarstwa i wyrobów pszczelich a także zaprezentowały wyrób świec woskowych.

            Podczas degustacji poznaliśmy nie tylko smak i barwę miodów, ale również dowiedzieliśmy się o ich walorach zdrowotnych i zastosowaniu. Obecność lokalnej telewizji świadczy o dużym zapotrzebowaniu na tego rodzaju programy. Wywiad, którego udzielił Pan Edward Guz – Honorowy Prezes Lubelskiego Towarzystwa Pszczelniczego szczegółowo wyjaśnił jak wielkie znaczenie dla naszego zdrowia ma spożywanie miodu i produktów pszczelich.

            Nie sposób pominąć podziękowania za upominki, które otrzymał każdy uczestnik spotkania, było to dla nas dużym zaskoczeniem i miłą niespodzianką.

            Cieszę się, że spotkanie z udziałem przedstawicieli Lubelskiego Towarzystwa Pszczelniczego przyczyniło się do integracji osób starszych i niepełnosprawnych a ponadto było okazją do promowania naturalnej, zdrowej, polskiej żywności.

            Liczę na owocną współpracę w przyszłości, a uczestnicy Ośrodków Wsparcia chętnie skorzystają z zaproszenia do Pszczelej Woli, gdzie naocznie będą mogli przekonać się jak pracowitym owadem jest pszczoła.

 

 

DYREKTOR OŚRODKA POMOCY SPOŁECZNEJ

DZIELNICY BEMOWO M.ST WARSZAWY

MGR .EDYTA WIĘCKOWSKA